GASTRİK BYPASS AMELİYATI - Serdar GÜRSUL

GASTRİK BYPASS AMELİYATI

GASTRİK BYPASS AMELİYATI hakkında bilgi almak ve size özel kombine GASTRİK BYPASS AMELİYATI fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

Gastrik By-Pass olarak da bilinen bu operasyonlarda midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli (yaklaşık 30-50 cc) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara dikilir. Bu ameliyatta hem diğer obezite cerrahisi ameliyatlarında olduğu gibi mide hacminin küçültülmesi, hem de bağırsakların bir bölümünün devre dışı bırakılarak tüketilen yiyeceklerin bir kısmının emilmeden atılması hedeflenir. Böylece hastalar, hem daha az gıda ile doyar, hem de aldıkları gıdanın bir kısmının emilimi sağlanır.

 

Gastrik bypass cerrahisi de diğer obezite ameliyatlarında olduğu gibi genellikle laparoskopik yöntem ile uygulanır. Karın bölgesine açılan küçük kesiklerden girilerek ameliyat gerçekleştirilir. Böylece hasta, ameliyat sonrasında gelişebilecek olası yara enfeksiyonu, fıtık gibi risklerden de büyük ölçüde korunur.

Yapılan cerrahi müdahaleden sonra, küçük miktarlarda gıda alımı ile hastalar kolayca doygunluk hissetmeye başlar ve tokluk hissi bir süre sonra normal bir iştah seviyesinde kalır, gıda alımı azalır. Yeni oluşturulan midenin küçülmüş boyutuna ve azalmış gıda emilimine bağlı olarak, gerekli vitamin ve mineral desteklerin kullanımı için cerrahın talimatlarına eksiksiz uymak gerekir. Hasta 3-4 gün sonra evine gönderilerek normal hayatına devam edebilir.