TRANSİT BİPARTİSYON - Serdar GÜRSUL

TRANSİT BİPARTİSYON (ŞEKER AMELİYATI)

TRANSİT BİPARTİSYON (ŞEKER AMELİYATI) hakkında bilgi almak ve size özel kombine TRANSİT BİPARTİSYON (ŞEKER AMELİYATI) fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

Şeker ameliyatı olarak da bilinen Transit Bipartisyon operasyonunda; tüp mide işlemi sonrası ince bağırsağın son kısmı mide ile birleştirilerek ikinci bir yol oluşturulur. Bu sayede ince bağırsakların tümünden besin geçişi sağlanmış olur. Tüp mide işlemi ile mide kubbesinden salgılanan açlık hissi oluşturan hormon salgılayan kısım devre dışı bırakılır. İnce bağırsağın son kısmından salgılanan iyi hormonların yiyeceklerle mide çıkışında karşılaşmasını sağlayarak hem doyma hissi sağlanır hem de kan şekeri düzenlenmiş olur.

 

 

Önce tüp mide operasyonu yapılır. Ardından ince bağırsağın kalın bağırsakla birleşim yerinden 100 cm, ardından buna ek olarak 150 cm daha sayılarak ince bağırsak 250. cm’den kesilir. Kesilen alt uç oluşturulan tüp mide ile birleştirilir ve üst uç daha önce işaretlenen 100. cm ile birleştirilir. Bu operasyon, kan şekerini tüm standart tedavilere rağmen düzenleyemeyen Tip 2 Diyabet hastaları ve insülin direnci gelişmiş obezite hastalarına uygulanır.

Hastanın ameliyat öncesi yatışı ile birlikte toplam 5-7 gün boyunca hastanede kalınır. Ameliyatı takip eden ikinci haftadan itibaren günlük yaşama dönülebilir. Transit bipartisyonda emilim bozukluğu olmadığından ameliyat sonrası dönemde hastaların % 95’inin takviyeye ihtiyacı kalmaz. Cerrahın önereceği beslenme programına uymak gerekmektedir.